Oczyszczacze powietrza mają podobne działanie do nawilżacza.

Oczyszczacze powietrza mają podobne działanie do nawilżacza.

Czyste i odpowiednio nawilżone powietrze, którym oddychamy w domu to niezwykle istotny warunek dobrego samopoczucia. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż zbyt suche lub zanieczyszczone powietrze łatwo powoduje, że stajemy się senni i zdekoncentrowani, a komfort życia stanowczo spada.
domowe urządzenie wielofunkcyjny do powietrzaJest to problem szczególnie nasilony w okresie jesienno-zimowym, gdy koniecznie jest całodobowe ogrzewanie, a jedynym skutecznym rozwiązaniem wydaje się być zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza. To niewielkie urządzenie pozwala na utrzymywanie w mieszkaniu komfortowej dla zdrowia wilgotności powietrza, a robi to poprzez wydmuchiwanie pary wodnej w odpowiednich momentach. Mowa tutaj jest oczywiście o nawilżaczu parowym, a trzeba też wspomnieć o tych tradycyjnych, które są pojemnikami wypełnionymi wodą i zawieszanymi na grzejnik, co powoduje uwalnianie się w powietrze niewielkiej ilości pary.

Wracając jednak do sprzętów elektrycznych, możemy wybrać także nawilżacze powietrza ewaporacyjne, które generują niewidoczną parę wodną. Działają one na zasadzie zasysania powietrza z otoczenia oraz nawilżania go zimną wodą. Wówczas wentylator wzbogaca powietrze tak przygotowaną mieszanką. Jednymi z najdroższych modeli na rynku są bez wątpienia odświeżacze ultradźwiękowe, które pracują w sposób praktycznie niezauważalny. W dużym skrócie, zasada ich działania opiera się na rozbijaniu cząsteczek wody przez fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości, która niesłyszalna jest dla człowieka. Niestety minusem jest to, iż fale te drażnią domowe zwierzęta. Jeśli chodzi o czystość powietrza, którym oddychamy, technologia oferuje dziś każdemu oczyszczacz powietrza, który skutecznie usuwa z otoczenia wszelkie zanieczyszczenia. Niektóre modele mogą się nawet pochwalić skutecznością na poziomie 99%, usuwając wszelkie pyłki i bakterie mogące być źródłem alergii.
Pozornie może się wydawać, iż dbałość o wilgotność powietrza to tylko nieistotna fanaberia, jednak gdy przetestujemy możliwości nawilżacza, z pewnością nigdy się go nie pozbędziemy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *