Poprawa kondycji fizycznej dzięki piciu soków z wyciskarki

Poprawa kondycji fizycznej dzięki piciu soków z wyciskarki

Poprawa kondycji

Moda na zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne rozszerza się w błyskawicznym tempie. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ nasze ciało będzie wdzięczne za taki styl życia. Jeżeli nie przesadzamy z ćwiczeniami i racjonalnie się odżywiamy to przynosi nam to same korzyści. Dbając o właściwe odżywianie zapominamy często o witaminach i składnikach odżywczych, które znajdują się w owocach i warzywach. Zjadamy zdecydowanie za mało tych produktów, a właśnie one zawierają mnóstwo ważnych dla ciała składników. Każdego dnia powinno się zjadać owoce i warzywa, aby spełnić dzienne zapotrzebowanie na zawarte w nich witaminy. Problem jest taki, że smak warzyw często nam nie odpowiada. Owoce są słodkie, dlatego więcej osób je lubi. Jednak bardzo mało osób zjada je codziennie i to w takiej ilości, która spełnia zapotrzebowanie na witaminy.

Inna forma owoców

Skoro nie mamy ochoty każdego dnia zjadać owoców i warzyw, to warto zastanowić się nad robieniem z nich soków. W tej formie chyba każdy z wielką ochotą dostarczałby organizmowi witaminy każdego poranka. Wyciskarki do soku dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, dlatego każdy ma możliwość ich zakupu. Soki wyciskane w domu mają przewagę nad całymi owocami, ponieważ wyciśnięty sok trawi się tylko kilkanaście minut i organizm może przyswoić nawet kilka razy więcej witamin, niż w przypadku całych owoców i warzyw. Gdy zjadamy warzywa i owoce nasz organizm sam musi pracować jak wyciskarka do soków, dlatego nie jest w stanie wchłonąć tak dużej ilości witamin. Picie soków zdecydowanie pozytywnie wpłynie na zdrowie i kondycję, ponieważ witaminy, które zawarte są w owocach i warzywach bardzo skutecznie poprawiają pracę organizmu.

Napoje i soki z kartonu

W sklepach zapewniają nas, że soki z kartonu zawierają taką samą ilość składników odżywczych co owoce. Niestety nie ma w tym prawdy. Bardzo często w kartonach zakupić można również napoje owocowe, które mają jeszcze mnie wartościowych składników. Tylko sok wyciśnięty własnoręcznie zawiera dużo witamin i składników odżywczych, ponieważ nie jest poddawany pasteryzacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *