Internet szansą dla specjalistycznych sklepów

Internet szansą dla specjalistycznych sklepów

Mówi się powszechnie, że duży może więcej. Zarówno w życiu, jak i w biznesie. Gdy firma jest większa, może sobie pozwolić na większe oszczędności, może lepiej wykorzystywać zasoby ludzkie i materiałowe. Osiąga w związku z tym większy zysk, o co przede wszystkim w biznesie chodzi. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku sklepów. Duże supermarkety, wielkie sieci handlowe, mogą negocjować ceny zakupów hurtowniach, dzięki czemu, przychodzi do nich więcej klientów, dokonujących u zakupów.

Ale co mają zrobić małe sklepy? Szczególnie te, które nie są nastawione na masowego klienta. Przede wszystkim bardzo istotna jest w takim przypadku lokalizacja. Jeżeli sklep znajduje się w miejscu, gdzie jest duża szansa na klientelę, to spokojnie poradzi sobie na rynku. Jeśli więc ktoś chciałby otworzyć sklep jeździecki, powinien poszukać miejsca blisko stadniny, do której przychodzą miłośnicy jazdy konnej. Mogą wtedy na miejscu dokonywać niezbędnych zakupów, gdy czegoś zapomną, lub jakiś element ekwipunku jeździeckiego ulegnie zniszczeniu. Natomiast jeśli ktoś planuje otworzyć sklep plastyczny, powinien szukać takich miejsc, które znajdują się blisko szkół plastycznych, lub w miejscach które upodobali sobie artyści. Istnieje wtedy bardzo duże prawdopodobieństwo, że do sklepu będzie przychodziła odpowiednia ilość klientów.

reklama-w-internecieAle gdy specjalistyczne sklepy narzekają na niewielką liczbę klientów, mogą zwiększyć obroty rozpoczynając sprzedaż w Internecie. Ponieważ medium to zdobywa coraz większe grono zwolenników, w ten sposób można dotrzeć do bardzo dużej grupy odbiorców. W Sieci można sprzedawać na dwa sposoby. Można otworzyć sklep internetowy, który będzie dodatkiem do naszego sklepu stacjonarnego, lub można też wystawiać towar na portalach aukcyjnych. W sklepie internetowym, zakupów zwykle dokonują ci sami klienci, do których staramy się dotrzeć poprzez placówkę stacjonarną. Jednak w tym przypadku, jesteśmy ograniczeni naszą lokalizacją. Wiadomo, że nie przyjedzie do nas na zakupy osoba, która mieszka na drugim końcu Polski. Ale dzięki Internetowi, takowych zakupów może ona u nas już dokonać. Naszym zadaniem będzie tylko późniejsze przesłanie zakupionego towaru, ale nie jest to przecież zbyt kłopotliwe.

Wejście w nowoczesną technologię, czyli stworzenie klientom możliwości zakupów przez sieć internetową, pomogło w zwiększeniu obrotów już niejednej placówce handlowej. I jak twierdzą właściciele tych sklepów, obecnie nie wyobrażają sobie sytuacji, gdyby musieli zaprzestać tej formy działalności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Internet szansą dla specjalistycznych sklepów , 5.0 out of 5 based on 1 rating

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *