Materace lateksowe polecane dla alergików

Materace lateksowe polecane dla alergików

Najlepszym prezentem  jaki możemy zrobić dla siebie jest wygodne łóżko. Warto pamiętać, że spędzamy w im jedną trzecią życia. Warto zrobić to w sposób komfortowy. Po kilku nieprzespanych nocach docenimy inwestycję w posłanie.  Wpływ na to jak śpimy, ma nie tylko właściwa atmosfera w pokoju i kondycja naszego organizmu, ale przede wszystkim wygodne legowisko.

Kluczowa jest jakość materacy

termoelastyczne materace

Wiele rodzajów materacy, dostępnych obecnie na rynku może nas przyprawić o ból głowy, niemniej starając się dokonać jak najlepszego wyboru, warto skorzystać z porównywarki ingternetowej. Znajdziemy tam pełny przegląd typów materacy i rodzajów materiałów, z jakich są wykonane.  Do najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych można zaliczyć materace sprężynowe, alergikom można polecić materace piankowe. Wykonane z poliuretanowej pianki dają gwarancję, że nie rozwiną się tam żadne drobnoustroje, ani grzyby. Bakterie i roztocza najchętniej rozwijają się tam gdzie jest ciemno, wilgotno i ciepło.

Nasze  sypialnie najczęściej są dobrze ogrzewane, ponadto ludzkie ciepło przyjemnie podgrzewa materac. Ale porowata struktura pianki, jej znakomita wentylacja sprawiają, że pianka poliuretanowa i lateks nie są przyjaznym środowiskiem dla kurzu i roztoczy. One się tam po prostu nie rozwijają. Materace lateksowe są dla alergików w każdym wieku po prostu najlepsze. Ponadto lateks posiada zdecydowanie wyższe wartości użytkowe, jak: sprężystość, elastyczność,  odporność na  obciążenia niż inne pianki. Wpływa to  na wygodę i komfort spania.  Lateks jest tworzywem, które odkształca się w dowolny sposób i dopasowuje do kształtu ciała.

Dobry materac lateksowy a Twoje zdrowie

Śpiąc na takim materacu nie odczuwamy jakiegokolwiek ucisku, a kręgosłup ma idealne podparcie na całej długości. Dlatego te materace lateksowe są polecane dla osób ze zwyrodnieniami kręgoslupa, ale również osobom z chorobami układu krążenia. Lateks jest  stosowany także w materacach sprężynowych, co łagodzi ich twardość i podnosi grubość. Warstwy lateksu wykorzystywane w materacach są zazwyczaj cienkie, to ok. 3-4 cm. Materac wykonany z samego lateksu nie jest polecany dla osób o dużej wadze.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *